Masz pytania? Oto najczęściej zadawane

 1. Jaka nazwa placówki widnieje na zwolnieniu lekarskim?

  Podmiot wystawiający to MED WISE sp. z o. o. z siedzibą w Bydgoszczy

 2. W jakiej formie otrzymam zwolnienie z uczelni?

  Wystawione zwolnienie udostępniamy w pliku PDF na wskazany w formularzu adres e-mail. Otrzymasz link do pobrania dokumentu.

 3. Czy jest możliwość zgłoszenia reklamacji?

  Tak. Czas rozpatrzenia wynosi maksymalnie 14 dni. Prosimy skontaktować się z Biurem Obsługi Pacjenta. e-mail: kontakt@recepty24.com

 4. Nie zdążyłem odebrać telefonu. Czy lekarz zadzwoni ponownie?

  Tak. Lekarz ma obowiązek podjęcia kilku prób nawiązania kontaktu. W przypadku problemów technicznych / niezależnych, prosimy o kontakt e-mail: kontakt@recepty24.com

 5. Czy zwolnienie lekarskie jest dostarczone automatycznie do pracodawcy?

  Tak. E-ZLA jest wypełnione w elektronicznym systemie ZUS. W sytuacji gdy pracodawca nie posiada konta w PUE ZUS, lekarz poinformuje o konieczności dostarczenia e-ZLA. E-zwolnienie może być widoczne dopiero po 72h od wypełnienia wniosku. Jest to związane z opóźnieniem w aktualizacji danych w systemie PUE ZUS.

 6. Czy realizujecie recepty na wszystkie leki?

  Nie realizujemy recept na leki psychotropowe i odurzające bez wymaganych dokumentów. Każda sytuacja jest rozpatrzona indywidualnie przez lekarza na podstawie załączonych dokumentów oraz przeprowadzonej konsultacji.

 1. Czy jest wymagane dostarczenie dokumentacji medycznej?

  W przypadku niektórych leków tak. Wymagane jest aktualne zaświadczenie od lekarza prowadzącego. Lekarz w trakcie teleporady może poprosić o przesłanie dokumentacji medycznej.

 2. Czy jest możliwość uzyskania e-recepty w ramach refundacji NFZ?

  Nie. Wszystkie konsultacje nie są refundowane.

 3. Jak długo się czeka na e-receptę?

  e-Recepta zostanie wystawiona w trakcie lub zaraz po konsultacji i powinna dotrzeć do pacjenta w ciągu zaledwie kilku minut.

 4. W jaki sposób otrzymam e-Receptę?

  E-recepta zostanie przesłana na podany w formularzu adres e-mail oraz SMS. Informacja pojawi się także w Twoim profilu IKP

 5. Jak długo ważna jest recepta?

  E-Recepta ważna jest przez 30 dni od daty wystawienia. W przypadku antybiotyków recepta ważna jest 7 dni.