Aktualności - Recepty24

Przyczyny wystających żył. O czym mogą świadczyć?

Przyczyny wystających żył. O czym mogą świadczyć?

Wystające żyły na rękach, nogach albo innych częściach ciała wiążą się nie tylko z problemem estetycznym, ale bardzo często są również objawem różnych chorób. Z reguły widoczne żyły pojawiają się u osób po 40. roku życia, chociaż tego rodzaju przypadłość może występować również w przypadku młodzieży, a nawet dzieci. Sprawdź, co oznaczają wystające żyły i czy jest to powód do zmartwień? Okazuje się, że żyły mogą być widoczne z naprawdę prozaicznych przyczyn, ale mogą stanowić również objaw, który wymaga konsultacji z lekarzem specjalistą.
Czytaj więcej
Objawy i leczenie niedrożności jelit

Objawy i leczenie niedrożności jelit

Niedrożność jelit zawsze wiąże się z ogromnym dyskomfortem dla pacjenta, a w skrajnych przypadkach jest wręcz stanem, który zagraża życiu. Co to jest niedrożność jelit, jakie są objawy niedrożności jelit i jak leczyć niedrożność jelit? Kompendium wiedzy w zakresie nieprawidłowego funkcjonowania jelita grubego oraz jelita cienkiego przedstawiamy poniżej. Dowiedz się więcej już teraz, aby móc natychmiast reagować na niepokojące sygnały zdrowotne, które mogą świadczyć o chorobie jelit.
Czytaj więcej
Jakie są przyczyny opuchniętych stóp?

Jakie są przyczyny opuchniętych stóp?

Puchnięcie kończyn dolnych, w tym obrzęki stóp mogą pojawiać się niezależnie od wielu czy płaci pacjenta. Opuchlizna stopy może występować w różnym natężeniu, a problem może być chwilowy, cykliczny albo stały. Warto również wiedzieć, że opuchnięte stopy to efekt działania różnych czynników, nierzadko przyczyną obrzęków nóg i stóp są poważne choroby, innym razem powód jest wręcz prozaiczny. Problem z opuchniętymi kostkami i stopami zawsze wiąże się jednak z nieprawidłowym funkcjonowaniem organizmu. Dowiedz się więcej już teraz, aby móc szybko reagować na występujące obrzęki stóp.
Czytaj więcej
Zapalenie nerek – rodzaje, przyczyny i objawy

Zapalenie nerek – rodzaje, przyczyny i objawy

Zapalenie nerek to niejednorodna grupa chorób, która charakteryzuje się obecnością stanu zapalnego w jednej bądź obu nerkach. Organy te pełnią niezwykle ważne funkcje w każdym organizmie, zatem jakiekolwiek dolegliwości bólowe ze strony nerek powinny być jak najszybciej diagnozowane. Zapalenie nerek może prowadzić do poważnych konsekwencji. Przyczyny choroby mogą być różne; objawy zapalenia nerek zależą głównie od rodzaju choroby.
Czytaj więcej
Nadżerka żołądka – co to za schorzenie?

Nadżerka żołądka – co to za schorzenie?

Błona śluzowa w żołądku stanowi przede wszystkim barierę do osłaniania ściany żołądka przed szkodliwym działaniem kwasu żołądkowego. Zdarza się jednak, że dochodzi do jej uszkodzenia. Winą za to obarczać możemy nieodpowiednią dietę, nadmierne spożywanie alkoholu, nikotyny oraz kofeiny. Czynników takich może być wiele, a ich rezultatem jest zapalenie błony śluzowej żołądka. Schorzenie takie określa się również jako nieżyt żołądka, a jego rozwój może doprowadzić właśnie do powstania nadżerki. Mianem tym określa się miejscowe ubytki w błonie śluzowej wyścielającej żołądek. Nadżerki mogą być dość uciążliwą dolegliwością, dlatego trzeba je jak najszybciej leczyć.
Czytaj więcej
Ból pod językiem – przyczyny

Ból pod językiem – przyczyny

Ból pod językiem może pojawić się w różnych okolicznościach. Warto od razu zaznaczyć, że nie powinno się ignorować tego typu dolegliwości. Zazwyczaj mają one podłoże chorobowe; im wcześniejsza diagnoza, tym szybciej będzie można wyeliminować dolegliwości. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego boli Cię miejsce pod językiem, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.
Czytaj więcej
Miastenia – co to za choroba?

Miastenia – co to za choroba?

Miastenia jest chorobą, na którą choruje nawet pięć tysięcy osób. Zdecydowanie częściej chorują kobiety niż mężczyźni. Schorzenie może pojawić się w każdym wieku, nawet u dzieci! Największy odsetek chorych dotyczy jednak kobiet po 30. roku życia oraz mężczyzn po 50. roku życia. Choroba nie jest dziedziczona genetycznie, a jej objawy mogą pojawić się samoistnie. Jakie objawy mogą świadczyć właśnie o miastenii i czy schorzenie to zagraża życiu? Odpowiadamy!
Czytaj więcej
Przyczyny przewlekłego zmęczenia — jak leczyć ciągłe zmęczenie?

Przyczyny przewlekłego zmęczenia — jak leczyć ciągłe zmęczenie?

Czy wiesz, że nawet 62% Polaków cierpi na przewlekłe zmęczenie? Dane te są bardzo niepokojące, ponieważ objawy zmęczenia skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Ciągłe zmęczenie i senność znacząco obniża naszą efektywność i wydajność, a zespół chronicznego zmęczenia może prowadzić nawet do skrajnego wyczerpania. Dowiedz się, jakie są objawy zmęczenia i jeśli rozpoznajesz niepokojące syndromy, jak najszybciej zacznij wdrażać skuteczne sposoby ich zwalczania.
Czytaj więcej
Kołatanie serca – przyczyny i leczenie

Kołatanie serca – przyczyny i leczenie

Prawie każdy chociaż raz w życiu wsłuchiwał się w rytm bicia swojego serca – praca tego narządu bowiem sprawia, że egzystujemy na tym świecie. Nic dziwnego więc w tym, że jakakolwiek nieprawidłowość w jego funkcjonowaniu daje nam obawy do zmartwień. Jedna z takich patologii to kołatanie serca, które opisywane jest jako nieprzyjemne uczucie szybkiego bicia mięśnia sercowego o nierównomiernym tempie. Czym jest ta przypadłość i jak się objawia? Tego dowiesz się w tym artykule.
Czytaj więcej
Bakteryjne i grzybicze zapalenie pochwy – objawy, przyczyny oraz leczenie

Bakteryjne i grzybicze zapalenie pochwy – objawy, przyczyny oraz leczenie

Wiele osób trzyma się zasady, aby na każdej płaszczyźnie życia zachowywać balans. Takie myślenie umożliwia im normalne funkcjonowanie i cieszenie się z wykonywania codziennych obowiązków. A czy wiedziałaś, że pochwa również wymaga równowagi? W jej wnętrzu bowiem znajduje się wiele organizmów żywych, dzięki którym pracuje ona prawidłowo. Zachwianie tego ładu prowadzi m.in. do infekcji, które objawiają się przykrymi dolegliwościami. Czym jest zapalenie pochwy i jak je leczyć? Odpowiadamy.
Czytaj więcej